בית - בלוג - אפיון ופיתוח מוצר רפואי

אפיון ופיתוח מוצר רפואי

אפיון ופיתוח מוצר רפואי

לפעמים די באדם אחד כדי לגרום לשינוי גדול. למשל, מוצרים רפואיים רבים נולדו מתוך רעיון של צוות קטן ואפילו של אדם בודד. מוצרים אלו משנים את המציאות בתחום האבחון והטיפול בחולים, משמשים את הצוות בקופות החולים השונות ואפילו נמצאים בשימוש בבתי חולים רבים.
תהליך אפיון ופיתוח מוצרים עם זאת, כדי להגיע לקו הגמר ולהפוך את הרעיון למציאות נדרש תהליך ארוך של אפיון ופיתוח. התהליך של אפיון ופיתוח מוצר רפואי דומה לתהליך של אפיון ופיתוח של מוצר בתחום אחר, למשל הוא כולל את השלבים הבאים:

  • כתיבה של הרעיון למוצר ותיאור המוצר
  • אפיון של המוצר (הבעיה שהוא פותר ואופן הפתרון) מבחינת אופן הפעילות שלו, אופן השימוש בו, המבנה שלו, הדרישות שלו מבחינת תחזוקה ועוד
  • כתיבת תיק מוצר שמפרט בין השאר את אופן הייצור של המוצר, הנדסת האנוש והעיצוב שלו
  • פיתוח של אב טיפוס
  • ייצור המוצר
  • הפצת המוצר

הייחודיות של אפיון ופיתוח מוצר רפואי
עם זאת, לתחום הרפואי יש דרישות משלו שיש לקחת אותן בחשבון. בראש ובראשונה העובדה שפיתוח מוצרים רפואיים חייב להיעשות בהתאם לתקנים, אישורים ורגולציות המשתנות בכל מדינה שבהם הם משווקים – מה שהופך את שלבי הפיתוח וההפצה של מוצרים רפואיים למורכבים ולארוכים במיוחד.

כדי לזרז את התהליך מומלץ לפנות לחברת הנדסה ופיתוח שמתמחה בתחום של המוצרים הרפואיים. אצלנו בחברת  NEAT עומד לרשותכם מהנדסים וצוות טכנולוגי שמתמחים בתהליכי פיתוח של מוצרים רפואיים, מלווה את היזמים בכל שלבי הפיתוח ואפילו מייעצת בכל הקשור להכנת תיק המוצר – מה שמעלה את הסיכויים של המוצר להגיע לשלבים הסופיים של הפיתוח ולהיות מיוצר בפועל.

חשוב לזכור שפיתוח של מוצרים רפואיים נחשב לאחד הפופולריים שיש מבחינה עסקית-  מה שאומר שלא רק שהמלחמה על ליבו של הצרכן היא תחרותית במיוחד, אלא גם שנדרשת פעולה מקצועית כדי לעשות זאת בהצלחה. לכן רק פנייה אלינו כחברה שמתמחה במוצרים רפואיים משפרת את הסיכויים של המוצר שלכם, כך שהוא לא רק יישאר בגדר רעיון אלא יהפוך למוצר ממשי שישנה את המציאות.