בית - בלוג - בדיקות חומרה ותוכנה

בדיקות חומרה ותוכנה

בדיקות חומרה ותוכנה

בדיקות חומרה ותכנה הן לרוב בדיקות שילוב או בשמן המקצועי בדיקות אינטגרציה. בדיקות אלו מבוצעות במהלך התהליך של פיתוח המוצר במטרה אחת – לבדוק את ההשפעה של חלקים מסוימים במוצר על חלקים אחרים ועל מערכות משיקות ומקבילות.
בדיקות אינטגרציה של חומרה ותכנה לרוב בדיקות האינטגרציה בוחנות את הפונקציונליות ואת הביצועים השונים של המוצר במודולים שונים, כאשר יש הבדל בין בדיקות שנערכות לחומרה של המוצר לבדיקות שנערכות לתוכנה שלו:

  • בדיקות אינטגרציה של התוכנה כוללות לעיתים גם בדיקות לתוכנות שנחשבות לפחות פונקציונליות, למשל בדיקת עומס על המערכת או בדיקה שתחום אבטחת המידע.
  • בדיקות אינטגרציה של החומרה יכולות לכלול בדיקות פיזיות של הרכיבים השונים במוצר, למשל האופן שבהם הם משולבים זה בזה מבחינה מוחשית.

עם זאת, ניתן לבצע בדיקות אינטגרציה שכוללות הן את החומרה והן את התוכנה. למשל:

  • בדיקות שבוחנות את אופן השילוב של הרכיבים השונים במוצר (תוכנה וחומרה) לאחר שכל אחד מהם נבדק באופן עצמאי.
  • • בדיקות שבוחנות את פעולת מרכיבי המוצר כולו (חומרה ותוכנה) בסביבת העבודה העתידית

בדיקות חומרה ותכנה של מכשור רפואימכשור רפואי נחשב לאחד התחומים החשובים ברפואה הודות לעובדה שהוא מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת. לכן תחום בקרת התהליכים (כולל בדיקות אינטגרציה של חומרה ו/או תכנה) של מכשור רפואי נחשב למורכב יותר ולקריטי יותר להצלחת המיזם, הן כאשר מדובר במכשור שמיועד לטיפול והן כזה שמיועד לאבחון. 
עם זאת, זהו שלב שאסור לוותר עליו מסיבה אחת – הוא מבטיח שהמכשור הספציפי יתאים לדרישות של לקוחות קיימים וגם לדרישות של לקוחות עתידיים. לכן, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פנייה אלינו לחברת  NEATהודות לייחודיות שלנו – היותנו חברת הנדסה ופיתוח בתחום המכשור הרפואי.
אנחנו מבצעים בדיקות אינטגרציה לחומרה ותוכנה (כל אחד בנפרד ושניהם ביחד) בצורה האמינה והטובה ביותר. בדיקות אלו הם חלק מהפתרונות שאנחנו מספקים למוצרים חדשניים (למשל מכשור רפואי) שנמצאים בשלבי פיתוח, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאתם נמצאים בידיים הכי מקצועיות שיש.