בית - בלוג - ליווי יזמים בתהליכי פיתוח מוצר

ליווי יזמים בתהליכי פיתוח מוצר

ליווי יזמים בתהליכי פיתוח מוצר

פיתוח של מוצר אמנם מצריך ידע והתמחות בתחום הרלוונטי אבל כיום אפשר גם אחרת. במידה וליזם של המוצר אין ידע, התמחות וניסיון ניתן לפנות לחברה שתפקידה הוא ליווי יזמים בתהליכי פיתוח מוצר.
תהליך פיתוח מוצרים תהליך של פיתוח מוצרים כולל 2 שלבים עיקריים:

  1. עיצוב הקונספט של המוצר, כלומר בחינת אופי המוצר, קהל היעד, בדיקת דרישות המוצר מבחינת ייצור, בחינת היתרונות והחסרונות של המוצר, פטנטים משיקים שקיימים בתחום, קביעת אסטרטגיה שיווקית ועוד.
  2. הפיתוח ההנדסי של המוצר במידה ונבחר קונספט והוגדר תהליך הפיתוח. בשלב זה בוחרים את הספקים של המוצר, בוחנים את הבעיות והתקלות השונות שבהם נתקלים בתהליך הפיתוח ועוד.

חשוב לזכור שהתהליך אינו מסתיים עם בנייתו של אב טיפוס, אלא זהו רק שלב אחד בדרך שכוללת אלמנטים נוספים, למשל:

  1. ביצוע סדרה של ניסיונות כדי לאתר בעיות ותקלות אפשריות.
  2. ביצוע סבב של תיקונים במידת הצורך.
  3. ביצוע של ניסויים שונים שלא רק יבטיחו מוצר מושלם, אלא גם יאפשרו לעבור משלב הפיתוח לשלב הייצור.

ליווי יזמים בתחום הרפואיחשוב כמובן לפנות לחברה שלא רק עושה את כל זה, אלא שעיקר עיסוקה הוא בתחום שבו עוסק המוצר. למשל: במידה והמוצר הוא בתחום הרפואי – יש לפנות לחברה שמבצעת ליווי מוצרים רפואיים משלב הרעיון, דרך הפיתוח, התכנון, העיצוב וכלה עד שלב הייצור.
גם התחום הרפואי הוא עולם ומלואו. למשל, ליווי יזמים בתהליכי פיתוח של מכשור רפואי הוא התמחות בפני עצמה. כאן לעיתים נדרש להקים חברה לצורך פיתוח מכשור רפואי, לגייס הון, לבצע תהליכים של שיווק ועוד. מדובר בתהליך ספציפי שכולל 3 שלבים:

  1. בחינת כדאיות המיזם, הן מבחינה שיווקית, הן מבחינה חוקית והן מבחינה עסקית.
  2. פיתוח המכשור הרפואי כולל ניתוח השוק מבחינה כלכלית, בנייה של מודל עסקי ושל אסטרטגיה שיווקית ועוד.
  3. בנייה של תוכנית עסקית שכולל את כל התהליכים הקשורים לתקציב הפיתוח.

אנחנו בחברת NEAT מתמחים בתחום פיתוח של מכשור הרפואי ומלווים יזמים לכל אורך הדרך, החל באפיון המוצר והכנת תיק מוצר, דרך פיתוח של אב טיפוס וכלה בייצור. יש לכם רעיון למוצר בתחום הרפואי? פנו אלינו והבטיחו שפיתוח המוצר יהיה הכי מקצועי שאפשר.