בית - בלוג - שירותי חומרה במכשור הרפואי

שירותי חומרה במכשור הרפואי

שירותי חומרה במכשור הרפואי

חומרה היא כלל כל הרכיבים הפיזיים, הגשמיים והמוחשיים במוצר ממשי כלשהו ובציוד ההיקפי שלו, למשל טלפון נייד, ציוד תקשורת וכו'.
פיתוח חומרה למרות שמוצר לרוב מכיל אלמנטים נוספים (למשל מידע שמאוחסן בזיכרון או אוסף פקודות הקבע שנמצאות בתוכנה), החומרה נחשבת להתמחות בפני עצמה – מה שמצריך מהנדס חומרה לצורך הפיתוח, התכנון והשכלול שלה.
חשוב לזכור שכל מוצר המצריך פיתוח של חומרה ותוכנה דורש ביצוע של בדיקות מקיפות. זאת לא רק כדי להבטיח שהמוצר עומד בדרישות של הלקוחות הקיימים, אלא גם כדי להבטיח שהוא יעמוד בדרישות של הלקוחות העתידיים.
בנוסף, בכל מוצר טכנולוגי שכולל חומרה יש חשיבות רבה לבקרת התהליכים. למעשה, ככל שהמוצר מתקדם מבחינה טכנולוגית כך הוא נחשב למורכב יותר – מה שמצריך עבודה רבה יותר, הן כאשר מדובר בפיתוח החומרה והן כאשר מדובר בשנוי החומרה. שינוי חומרה לעיתים אף נדרש עם הזמן שנוי של החומרה במוצר קיים כדי לשפר ולייעל את המוצר, בעיקר כדי להפוך אותו לעדכני יותר מבחינה טכנולוגית, להוזיל את עלויות הייצור ואפילו לשפר את חווית המשתמש במוצר.
עם זאת, שינוי חומרה יש לבצע במקצועיות כי שנוי לא איכותי יכול לגרום לבעיות. למשל: חוסר התאמה בין התוכנה לחומרה, ירידה בביצועים של המוצר, ליקויים בתפקוד של המערכת (חומרה, תוכנה ומידע) כולה ועוד.
פיתוח ושינוי של חומרה בתחום הרפואי כאשר מדובר בפיתוח/שינוי חומרה של מוצרים ספציפיים יש לפנות לטובים ביותר בתחום הזה. למשל, כאשר מדובר בפיתוח או בשינוי החומרה של מוצרים רפואיים – יש לפנות אלינו לחברת  NEAT מתוקף היותנו חברת פיתוח מיכשור רפואי שמעסיקה מהנדסי חומרה.
עם זאת, חשוב לזכור שהתחום הרפואי נחשב לרגיש במיוחד מבחינת פיתוח ושינויי של חומרה. כל פעולה כזו מצריכה עמידה בתקנים ובאישורים רגולטוריים מחמירים, כך שלעיתים אפילו יש צורך לבצע בדיקות הסמכה חוזרות במקרים של שינוי חומרה.