בית - בלוג - שירותי חומרה ליזמים במכשור רפואי

שירותי חומרה ליזמים במכשור רפואי

שירותי חומרה ליזמים במכשור רפואי

יזמים בתחום המכשור הרפואי חייבים לדעת דבר אחד – השילוב של חומרה ותוכנה במכשור נחשב קריטי להצלחה של המכשיר, בעיקר כדי להבטיח שהמכשור עומד בדרישות של הלקוחות הקיימים והעתידיים כאחד.
לשם כך נדרש ידע, מומחיות וניסיון בתחום הרפואי לצד ניסיון בתחום פיתוח חומרה ותוכנה. לכן, לרוב היזמים של המכשור הרפואי אינם אלו שיפתחו אותו בפועל מבחינת חומרה ו/או תוכנה.
מה המשמעות של כל זה? המשמעות של כל זה היא אחת – שירותי חומרה ליזמים במכשור הרפואי חייבים להיעשות ע"י חברת פיתוח בתחום המכשור הרפואי. הסיבה לכך נעוצה במספר סיבות:

  • רק חברה כזו יכולה להגן על הרעיון מבחינה משפטית. למשל, לרשום פטנט שיבטיח את הזכויות של בעלי היוזמה, להבטיח שהמכשור עומד בכל התקנים, הרגולציות והאישורים הנדרשים ממכשור רפואי במדינות שבהן ישווק.
  • רק חברה כזו יכולה לספק מעטפת שלמה ליזם בכל הקשור לפיתוח המכשור: אפיון המוצר, הכנת תיק מוצר, פיתוח של אב טיפוס וייצור שלו.
  • רק חברה כזו מעסיקה צוות מקצועי של מהנדסי חומרה ותוכנה שמפתחים את המוצר – מה שמבטיח שהתהליך כולו ייערך בתנאים אופטימליים ויהיה מחושב ורציני.

עדכון חומרהבמכשור רפואי כמו בתחומים אחרים נדרש לעיתים עדכון של החומרה מסיבות שונות, למשל כדי לייעל את המוצר, לעדכן אותו (להתאים אותו לטכנולוגיות חדשות יותר), להוזיל את העלויות של ייצור המוצר, לשפר את אופן השימוש במוצר ועוד.
גם שינוי ועדכון של החומרה יש לבצע ע"י חברת פיתוח שמתמחה בתחום המכשור הרפואי. באופן הזה אתם כיזמים מבטיחים שהעדכון לא יגרום לבעיות שונות, למשל: אי התאמה בין החומרה לתוכנה, פגיעה בביצועים, לגרום לבעיות בתפקוד של המכשור כולו ועוד.
חשוב לזכור שמכשור רפואי הוא מוצר טכנולוגי לכל דבר ועניין – מה שהופך אותו למורכב ולכן מצריך עבודה מקצועית בתחום החומרה (פיתוח ועדכון) והתוכנה.
על מנת שתקבלו את המוצר שלכם באופן המהיר ביותר, בעלות נמוכה וללא הפתעות עליכם לפנות לחברת פיתוח בתחום המכשור הרפואי שתלווה אתכם לכל אורך הדרך. זה בדיוק מה שאנחנו בחברת  NEAT עושים. פנו אלינו ותבטיחו שתהיו בידיים הכי מקצועיות שיש.